XVI Мандрівний Docudays UA стартує в жовтні й триватиме до кінця грудня. Покази, дискусії, «живі бібліотеки», публічні дискусії, круглі столи та інші правопросвітні й правозахисні заходи відбуватимуться в більше ніж 200 містах і селищах по всій Україні. Глядачі зможуть поспілкуватися з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями.
Традиційно, ГО “Громадський центр “Нова Генерація” проводить Мандрівний Docudays UA в Херсонській області у грудні. Цього року фестиваль у Херсонській області відбудеться в період з 1 по 10 грудня 2019 року.
Тема фестивалю в цьому році пов’язана з новим цифровим світом, який змінює нас, наш спосіб мислення, звички, способи комунікації, усю нашу свідомість. У 2012 році з’явився новий термін «цифрові права». Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію, згідно з якою всі наші права з режиму офлайн рівною мірою повинні застосовуватися в онлайн.
Проте наразі в цифровій сфері дуже мало інструментів для захисту найбільшого досягнення людської цивілізації – концепції дотримання прав людини.
Тож як захистити права людини в Україні за нового світовлаштування?
СЗОШ№8 вже у восьме приймає участь у Мандрівному кінофестивалі Docudays UA і співпрацює з ГО “Громадський центр “Нова Генерація”. В цьому році у відкритому показі в актовій залі школи будуть представлені два фільми: «Ти, ***, рота закрий!», українських авторів та фільм «Послухай», Нідерланди. Дітям так багато є про що сказати, якщо дорослі дозволять собі розкіш зупинитися та послухати…
«CIVIL PITCH: фільми громадської активності» – це унікальний для України проект, коли громадські активіст(к)и та режисер(к)и об’єдналися для створення документальних стрічок, спрямованих на зміни в суспільстві. Сергій Чагаров, герой стрічки «Ти, ***, рота закрий!» режисерки Таїсії Кутузової, з 15 років бореться з корупцією в рідному селі. Активісту погрожують, радять не лізти в «справи дорослих», а однієї ночі підкидають на подвір’я вибухівку.
У програмі спеціальних показів для учнів, батьків, вчителів такі стрічки:
- «Ілюзії на дні», Україна;
- «Хамама і Калуна», Швейцарія, Італія;
- «Дівчинка проти гравітації», Данія;
- «Чемпіонка», Угорщина;
- «Райдужні діти: портрет Еліки; Бельгія;
- «Дві Надії», України.
Місія Мандрівного фестивалю
Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності.
Координатори фестивалю: Доровських Людмила, Сокольник Іван.