XVI Мандрівний Docudays UA в Херсонській області

XVI Мандрівний Docudays UA стартує в жовтні й триватиме до кінця грудня. Покази, дискусії, «живі бібліотеки», публічні дискусії, круглі столи та інші правопросвітні й правозахисні заходи відбуватимуться в більше ніж 200 містах і селищах по всій Україні. Глядачі зможуть поспілкуватися з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями.
Традиційно, ГО “Громадський центр “Нова Генерація” проводить Мандрівний Docudays UA в Херсонській області у грудні. Цього року фестиваль у Херсонській області відбудеться   в період з 1 по 10 грудня 2019 року.
Тема фестивалю в цьому році пов’язана з новим цифровим світом, який змінює нас, наш спосіб мислення, звички, способи комунікації, усю нашу свідомість. У 2012 році з’явився новий термін «цифрові права». Рада ООН з прав людини ухвалила резолюцію, згідно з якою всі наші права з режиму офлайн рівною мірою повинні застосовуватися в онлайн.

Проте наразі в цифровій сфері дуже мало інструментів для захисту найбільшого досягнення людської цивілізації – концепції дотримання прав людини.

Тож як захистити права людини в Україні за нового світовлаштування?

СЗОШ№8 вже у восьме приймає участь у Мандрівному кінофестивалі Docudays UA і співпрацює з ГО “Громадський центр “Нова Генерація”.  В цьому році у відкритому показі в актовій залі школи   будуть представлені два фільми: «Ти, ***, рота закрий!»,  українських авторів  та  фільм «Послухай», Нідерланди. Дітям так багато є про що сказати, якщо дорослі дозволять собі розкіш зупинитися та послухати…

«CIVIL PITCH: фільми громадської активності» – це унікальний для України проект, коли громадські активіст(к)и та режисер(к)и об’єдналися для створення документальних стрічок, спрямованих на зміни в суспільстві. Сергій Чагаров, герой стрічки «Ти, ***, рота закрий!» режисерки Таїсії Кутузової, з 15 років бореться з корупцією в рідному селі. Активісту погрожують, радять не лізти в «справи дорослих», а однієї ночі підкидають на подвір’я вибухівку.

У програмі спеціальних показів  для учнів, батьків, вчителів такі стрічки:

  • «Ілюзії на дні», Україна;
  • «Хамама і Калуна», Швейцарія, Італія;
  • «Дівчинка проти гравітації», Данія;
  • «Чемпіонка», Угорщина;
  • «Райдужні діти: портрет Еліки; Бельгія;
  • «Дві Надії», України.

Місія Мандрівного фестивалю

Ми створюємо можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяємо розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності.

Координатори фестивалю: Доровських Людмила, Сокольник Іван.

Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *