Правила конкурсного приймання дітей
ДО СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
І-ІІІ СТУПЕНІВ №8
З ПОГЛИБЛЕНИМ ВИВЧЕННЯМ
АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
- ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
- Згідно з Наказом Міністерства освіти і науки України № 389 від 19.06.03 року «Про затвердження Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей ( учнів, вихованців ) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів)», відповідно до п. 3 ст. 18 Закону України «Про загальну середню освіту», до ст.19 Положення про загальноосвітній навчальний заклад(із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.2014р. №28), затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 27.08.2010р. №778), на підставі Статуту спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 з поглибленим вивченням англійської мови ( п. 1.8.) прийом учнів до навчального закладу здійснюється на конкурсній основі.
- Відповідно до п. 1.3 Інструкції про порядок конкурсного приймання (учнів, вихованців) до гімназії, в ліцеї, колегіуми, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України 19.06.2003р. за № 389, зареєстрованої Міністерством України 04.07.2003р. № 547/7868, прийом дітей на конкурсній основі до спеціалізованої загальноосвітньої школи № 8 з поглибленим вивченням англійської мови (далі – спеціалізована школа) здійснюється за Правилами конкурсного приймання, схваленими спільним засіданням педагогічної ради та ради школи, затвердженими директором та погодженими відділом освіти Новокаховської міської ради Херсонської області.
- У конкурсному відборі можуть брати участь діти (учні) незалежно від місця проживання.
- Конкурсні випробування здійснюються на безоплатній основі.
- ОРГАНІЗАЦІЯ КОНКУРСУ
- Правила конкурсного приймання оголошуються з березня поточного року. Оголошення щодо умов і термінів проведення конкурсу розміщується у приміщенні навчального закладу. Через місцеві засоби масової інформації зміст оголошення доводиться до відома населення.
- З березня в приміщенні спеціалізованої школи на інформаційному стенді вивішується перелік питань, які використовуються в якості діагностичних завдань, за якими проводитимуться конкурсні випробування.
- Основний конкурсний прийом проводиться у червні після закінчення навчального року. За наявністю вільних місць допускається додаткове конкурсне приймання у серпні, при цьому зарахування учнів відбувається не пізніше, ніж за тиждень до початку нового навчального року.
- Додаткове конкурсне приймання може, як виняток, відбуватися протягом навчального року за наявності вільних місць за таких самих умов, що й основний. При цьому наповнюваність класів не повинна перевищувати 30 учнів.
- Для проведення конкурсних випробувань створюється педагогічна комісія, склад якої затверджується наказом директора за погодженням з радою навчального закладу.
- Головою конкурсної комісії є заступник директора школи. До складу комісії залучається практичний психолог. Чисельність педагогічної комісії для співбесіди з дитиною, яка вступає до 1 класу спеціалізованої школи, не може перевищувати трьох осіб, включаючи практичного психолога.
- До участі в конкурсі дітей, які вступають до 1 класу спеціалізованої школи, подаються документи: заява батьків цих дітей або осіб, які їх замінюють, що подається на ім’я директора навчального закладу, копія свідоцтва про народження , медична картка дитини встановленого зразка.
- Не дозволяється вимагати довідок з місця роботи батьків, характеристик на дітей з дитячих дошкільних установ, де вони перебували.
- Поза конкурсом до спеціалізованої школи при поданні відповідних документів зараховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС, при умові, що вони не мають медичних протипоказань, які відображаються в медичній картці дитини.
- ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ
- Конкурсне приймання дітей, які вступають до першого класу спеціалізованої школи проводиться у терміни, визначені навчальним закладом, у формі співбесіди з дитиною в присутності її батьків або осіб, які їх замінюють.
- Співбесіда з дитиною, яка вступає до 1 класу спеціалізованої школи, включає виконання спеціальних діагностичних завдань для перевірки рівня загального розвитку дитини, її функціональної готовності до систематичного навчання та здатності до поглибленого вивчення англійської мови.
- Співбесіда з дитиною, яка вступає до 1 класу, не повинна тривати більше 30 хвилин. Не допускається перевірка знань та умінь дитини понад обсяги державних вимог навчально-виховних програм дошкільного навчального закладу.
- Конкурсні випробування для учнів 10 класу старшої школи проводяться з навчальних предметів, що відповідають спеціалізації закладу в усній або письмовій формі. Адміністрація навчального закладу самостійно визначає кількісний склад прийомної комісії, а також види, форми проведення конкурсних випробувань.
- Діагностичний матеріал розробляється педагогічною комісією, затверджується директором навчального закладу за погодженням з відділом освіти .
- Учні-випускники 9-х класів шкіл такого самого типу, які за результатами навчання отримали свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою, та ті учні, які склали державну підсумкову атестацію з англійської мови на високий рівень, звільняються від конкурсного випробування з виставленням до протоколу максимальної кількості балів.
- Конкурсні випробування для учнів, які вступають до інших класів спеціалізованої школи, проводяться за умови наявності вільних місць, як правило, під час основного конкурсного приймання, у формі співбесіди, яка передбачає виконання спеціальних діагностичних завдань для виявлення здібностей і нахилів дитини, рівня її інтелекту та наявності творчого потенціалу.
- Діагностичні завдання для проведення конкурсних випробувань з учнями , які вступають до інших класів спеціалізованої школи, затверджуються директором навчального закладу.
- Результати конкурсних випробувань (співбесіди) оформлюються у вигляді протоколів відповідної комісії , які зберігаються в архіві 3 роки.
- Діти (учні), які хворіли під час проведення конкурсу, зобов’язані подати медичну довідку, на підставі чого їм надається право участі в повторних конкурсних випробуваннях, терміни проведення яких визначає директор навчального закладу.
- Діти (учні), які не з’явилися на конкурсне випробування без поважних причин, вважаються як такі, що не пройшли конкурсу.
- ПОРЯДОК ЗАРАХУВАННЯ
- Діти (учні), які згідно з рейтингом пройшли конкурс, зараховуються до навчального закладу наказом директора на підставі рішення конкурсної комісії. Зарахування учнів проводиться протягом 5 днів після оголошення результатів конкурсу.
- До спеціалізованої школи подаються такі документи: заява батьків або осіб, які їх замінюють, копія свідоцтва про народження, медична картка встановленого зразка, згода на обробку персональних даних. Крім того, особова справа – для учнів, які вступають за результатами конкурсного відбору до 2-11 класів.
- Якщо учні, їхні батьки або особи, які їх замінюють, не згодні з рішенням конкурсної комісії, вони можуть звернутися до голови цієї комісії з апеляцією. Апеляція подається протягом тижня після оголошення результатів конкурсу і розглядається протягом трьох днів із дня її подання. Для розгляду апеляцій створюється апеляційна комісія, чисельність та склад якої визначається наказом директора школи за погодженням з відділом освіти. Проведення додаткових випробувань під час апеляції не передбачено.
- У разі, якщо висновки апеляційної комісії не задовольняють осіб, які подали апеляцію, останні можуть звернутися до відділу освіти, який створює свою апеляційну комісію, рішення якої є остаточним.
- Діти, які не пройшли конкурсу для зарахування до 1 класу спеціалізованої школи, вступають до іншого загальноосвітнього навчального закладу.
- Діти, які за рішенням конкурсної комісії пройшли конкурсний відбір, але до школи не були надані їхні документи, визначені в п. 4.2, до навчального закладу не зараховуються.
- КОНТРОЛЬ ЗА ПРОВЕДЕННЯМ КОНКУРСУ
- Директор навчального закладу несе відповідальність за дотримання вимог наказу Міністерства освіти і науки України від 19.06.2003р. „Про затвердження Інструкцій про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів)» за № 389, ст.19 Положення про загальноосвітній навчальний заклад(із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 22.01.2014р. №28), затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 27.08.2010р. №778), Правил конкурсного приймання.
- Контроль за організацією та проведенням конкурсу, порядком зарахування дітей (учнів) до спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 з поглибленим вивченням англійської мови за його результатами покладається на відділ освіти Новокаховської міської ради Херсонської області.
- При порушенні навчальним закладом вимог Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України 19.06.2003р. № 389, Правил конкурсного приймання рішенням відділу освіти результати конкурсу визнаються недійсними. У такому разі відділ освіти, що приймає це рішення, організовує і проводить повторний конкурс, результати якого є остаточними.
Склад
конкурсної педагогічної комісії
1 класи
Голова комісії – Павловець Л.А. (заступник директора з навчально-виховної роботи)
Члени комісії: Доровських Л.В. (практичний психолог), Кусрашвілі Н.Є. (вчитель англійської мови).
10 класи
Голова комісії – Коршунова К.О. (заступник директора з навчально-виховної роботи)
Члени комісії: Кулінок Т.М. (вчитель англійської мови), Козачок О.Ю. (вчитель англійської мови)